company logo

Home Najlepszy smoczek do butelki
Jaki smoczek do butelki jest najlepszy?
czwartek, 24 marca 2011 14:56

Jaki smoczek do butelki jest najlepszy?

Najważniejszy wybór dla matki do to smoczek i butelka, ponieważ to właśnie z nimi najczęściej spotyka się noworodek, dlatego ważne jest, aby były najwyższej jakości.

Jednak z wyborem jest nie lada kłopot, ponieważ, który smoczek wybrać? Kauczukowy, sylikonowy, czy też dynamiczny smoczek, który imituje pierś? Kupując smoczek do butelki warto dokładnie się mu przyjrzeć, bo choć wyglądają podobnie to ich funcie bywają zasadnicze.

 

 

W zależności od wieku dziecka, a w zasadzie jego dni lub miesięcy, ważny jest przepływ mleka.  Tempo wypływania mleka z butelki zależne jest odo ilości i wielkości dziurek w smoczku. Ważne, żeby mleko płynęło swobodnie, w zależności od pociągnięć maluszka, ponieważ gdy płynie zbyt szybko to dziecko się dławi, ponieważ nie może przełknąć tak dużej ilości. Dziecko połyka w tej sytuacji dużo powietrza co może skutkować kolką. Dla noworodka i małego niemowlaka najlepszy będzie smoczek z wolnym przepływem. Kilkumiesięczne dziecko świetnie radzi sobie ze smoczkiem średnio- i szybko-przepływowym. Gdy dziecko jest większe i zaczynamy mu podawać mieszanki zagęszczone, wtedy należy zmienić smoczek na ten z większymi otworami. Obecnie mamy także do dyspozycji smoczki trójprzepływowe, które dostosowujemy do takiego przepływu, jakiego potrzebujemy w danym momencie.


Jaka jest różnica między smoczkami kauczukowymi a sylikonowymi? Kauczukowe są jasnobrązowe i miękkie, a sylikonowe są ciemniejsze i twardsze. Istnieją także smoczki antykolkowe, który mają dodatkowy otwór odpowietrzający. Natomiast dynamiczny smoczek przypomina kobiecą pierś, dlatego zmusza dziecko do intensywniejszego ssania tak jak w przypadku naturalnego karmienia piersią.


Gdy dziecko zaakceptuje jakiś smoczek to od razu zróbcie zapas i wymieniajcie średnio co miesiąc w zależności od zużycia.

Tekst: Dorota Oleś

 


Copyrights © 2013 - www.dla-dziecka.org | Akcesoria do wózków dziecięcych | Sklep dziecięcy Częstochowa | Wózki dla dzieci X-lander | Wózki spacerowe