company logo

Home Zwróć uwagę na koła wózka dziecięcego!
Wózki dziecięce - jakie koła wybrać - poradniki dla rodziców :: www.dla-dziecka.org
Kupując wózek zwróć uwagę na koła!
piątek, 25 marca 2011 10:01

Kupując wózek zwróć uwagę na koła!

Gdy kupujemy wózki dziecięce to najpierw zwracamy uwagę na model, kształt, kolor a dopiero potem na koła. Niestety jest to najpopularniejszy błąd, ponieważ jeśli nie dobierzemy kół do podłoża po którym będziemy najczęściej jeździć to spacery z dzieckiem nie będą przyjemnością, a codziennym obowiązkiem.

Najważniejsza zasada to taka, że im większe koła tył prowadzenie wózka jest łatwiejsze. Taki wózek dla dziecka podbija się wjeżdżając na krawężnik, czy inne nierówności. Ale jeśli chcesz, aby wózek był zwrotny i łatwo wjeżdżał  uliczki i zakręty to najlepiej postawić na małe kółka.

 

Dobrze, mamy już wielkość kół, tylko teraz jaki wybrać materiał, z którego koła będą zrobione? Są koła gumowe, a także koła piankowe. Koła gumowe są wygodniejsze dla dziecka, lepiej amortyzują i dziecko nie czuje wszystkich nierówności, niestety gumowe koła są cięższe. Są to koła najczęściej pompowane. Z kolei koła piankowe są lżejsze i trwalsze.

Czy ilość kół ma znaczenie? Mamy do wyboru kółka pojedyncze i podwójne. Podwójne są charakterystyczne dla parasolek, ponieważ z założenia muszą być lekkie. Niestety nie są zbyt stabilne dlatego muszą być podwójne. Pojedyncze kółka znajdziemy w bardziej masywnych wózkach. Pojedyncze koła będą większe i będą stanowiły amortyzację.

Warto także zwrócić uwagę na o czy kółka są stałe czy obrotowe.  Na pewno tylne koła powinny być obrotowe dla łatwiejszego wykonywania manewrów. Reszta zależy od rodziców, czy wolą spacery parkiem po długich prostych dróżkach. Wtedy koła stałe są jak najbardziej wygodne. Czy też będą chcieli poruszać się w miejscach o nieregularnych drogach, czy też po mieście, wtedy koła ruchome ułatwią zwrotność.

Tekst: Dorota Oleś

 


Copyrights © 2013 - www.dla-dziecka.org | Akcesoria do wózków dziecięcych | Sklep dziecięcy Częstochowa | Wózki dla dzieci X-lander | Wózki spacerowe